TR19
TR20
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Sezon 2024 składa się z 7 Rund rozgrywanych na 6 torach wyścigowych w 5 krajach – Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i Węgrzech. Startujemy na Slovakia Ring, Pannonia Ring, Lausitzring, Autodromie Brno, Autodromie Most, Silesia Ring.

Formuła The Race na 2024 to 2h trening połączony z kwalifikacjami oraz 6h wyścig. Kluczowe jest przygotowanie samochodu, który podczas każdej Rundy pokona dystans od 700 do 800 torowych kilometrów. Cały sezon to nawet 5500 kilometrów przejechanych po najlepszych torach wyścigowych Europy Środkowej.

Każda Runda to odrębne zawody podczas których od 90 do 120 Zawodników w ramach 30/35 Zespołów rywalizuje ze sobą na torach wyścigowych w ramach 5 klas pojemnościowych. Punkty zebrane za wyniki w poszczególnych Rundach dają klasyfikację sezonową The Race.

Do startu dopuszczone zostaną Zespoły 2-5 osobowe. Kierowca może maksymalnie prowadzić bez przerwy 90 minut. Po tym czasie musi odbyć 30 minutową przerwę podczas, której nie może pełnić w Zespole żadnej funkcji. Bardzo ważne jest przygotowanie fizyczne samych kierowców. Prowadzenie półtorej godziny samochodu w warunkach wyścigowych jest wyczerpujące; stres, upał, maksymalna koncentracja, obserwacja przeciwników, komunikacja z zespołem.

Dodatkowo na koniec sezonu 2024, z okazji Dnia Niepodległości, na polskim Silesia Ring staniemy do najdłuższego w historii polskiego motorsportu 11h wyścigu częściowo rozgrywanego w nocy! Będzie to Ekstra Runda nie liczona do klasyfikacji sezonowej.

Każdą naszą imprezę opisuje zespół PR wyspecjalizowany w imprezach motorsportowych, a uwieczniają agencje multimedialne foto i video.